Nabór 2018/2019
Ślubowanie Online
Nowe obiekty w Miejscu Piastowym

Szczęśliwy numerek

0

W sobotę nie losujemy
Dzisiaj jest:
Sobota 7 Grudnia 2019
Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze:

Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 • Wszystkie
 • Szkoła
 • Konkursy
 • Projekty
 • Olimpiada
 • Internat
 • Egzaminy
 • Strefa VIP

Aktualności

„To nie jest tylko numer w twoim dzienniku…” – co jeszcze wybrzmiało na tegorocznym sympozjum. RELACJA.


Zakończyło się sympozjum o wychowaniu i nauce organizowane w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Wydarzenie odbywało się w dniach 29-30 listopada 2019 r. i stanowiło XVII edycję przedsięwzięcia. Temat spotkań brzmiał: „Koncepcja człowieka podstawą procesu wychowania”. Liczba uczestników w tym roku sięgała blisko 350 osób. Słuchacze akcentowali aktualność podejmowanych przez prelegentów zagadnień oraz mistrzostwo przekazu mówców. Wśród wielu ważnych treści warto przywołać pierwsze słowa wystąpień wypowiedziane przez ks. prof. dr. hab. Andrzeja Zwolińskiego na temat relacji do wychowanka bądź ucznia: „To nie jest tylko numer w twoim dzienniku klasowym... Trudny jest? możesz go nie lubić ale takiego już nie będzie - jest szansa wielka, bo spotkał ciebie i możesz mu pomóc.”


03 grudzień 2019 17:38 · Czytaj więcej · 75 czytań ·


STYPENDIA 2019/2020 – UMOWY PODPISANE !

W ubiegłym tygodniu, 28 uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych podpisało umowy o przyznanie stypendium w ramach projektu ,,Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020” oraz ,, Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020”.

Warunkiem otrzymania wyżej wymienionego stypendium były wysokie wyniki w nauce, udział w konkursach i niekorzystna sytuacja materialna

.

Każdy ze Stypendystów, w okresie realizacji projektu, przeznaczy otrzymaną kwotę na zakup zaplanowanych we wniosku wydatków, osiągając dzięki temu, założony w nim - cel rozwoju edukacyjnego.

Wysokość przyznanego stypendium to 4 000,00 zł, wypłacane w dwóch transzach po 2 000,00 zł. Wszystkich uczniów zachęcamy do pracy nad średnią ocen oraz do udziału w konkursach, aby móc startować w kolejnym naborze wniosków !


· 03 grudzień 2019 17:30 · Czytaj więcej · 47 czytań ·

Ogłoszenie!!!

Szkolne koło PCK serdecznie zaprasza społeczność szkolną na "Słodki Dzień", który odbędzie się 26 listopada (wtorek) .
Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany dla potrzebujących.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Klubu PCK


· 25 listopad 2019 12:00 · Czytaj więcej · 70 czytań ·


Wywiadówka

Przypomnij lub Poinformuj
Rodziców

Piątek 22.11.2019 r. godz. 16.00

WYWIADÓWKA


· 21 listopad 2019 07:29 · Czytaj więcej · 186 czytań ·

REGULAMIN ZAWODÓW MZSP W LEAGUE OF LEGENDS - SEZON 4

Regulacje obowiązujące podczas eliminacji oraz półfinału:

1.1. Nie używamy języka wulgarnego, obrażającego osoby postronne oraz publiczne, zachowujemy się z szacunkiem do drużyny przeciwnej podczas meczu. W przeciwnym wypadku gracz dostaje warna.

1.2. Gracz lub drużyna z niecenzuralnym nickiem/nazwą uznanym przez organizatorów za obraźliwy/nieodpowiedni zmuszony jest zmienić nick/nazwę, w przypadku nicku uprzednio poinformować organizatorów o ewentualnej JEDNORAZOWEJ zamianie konta turniejowego.

1.3. Dla każdego zawodnika oraz drużyny istnieją dwa pouczenia(warny).

1.4. Dotrzymujemy ustalonych ścisłych terminów rozgrywek.
• Jeżeli gracz nie zjawi się do *MAX 15 minut dobieramy osobę z grupy rezerwowej. Jeżeli drużyna nie zjawi się do *MAX 15 minut drużyna przeciwna wygrywa rozgrywkę.

1.4b. Po upływie czasu oczekiwania drużyna z maksymalną liczbą graczy wygrywa walkowerem.

1.5. Zabraniane jest dobieranie do składu drużyny zawodnika spoza szkoły lub absolwenta. Dozwolone jest dobieranie uczniów z różnych klas w celu utworzenia drużyny.

1.6. Omówienie innego terminu meczu musi zostać ustalone z organizatorami turnieju i musi uzyskać zgodę drużyny przeciwnej na zmianę terminu.

1.7. Opuszczanie wyboru bohaterów lub celowe opóźnianie nagradzane jest warnem.

W razie jakichkolwiek pytań kierować się do osób z organizacji.

~~ Regulacje obowiązujące podczas wielkiego finału (wliczając zasady z 1 części regulaminu):


2.1. Zawodnicy rozgrywający finał przychodzą w obuwiu zastępczym do sal.

2.2. Dopuszczalne jest zabranie ze sobą urządzeń elektronicznych:
myszy, słuchawek, mikrofonu, podkładkI *materiałowej*

2.3. Prywatne urządzenia elektroniczne podpinamy WYŁĄCZNIE do panelu przedniego. Panel przedni zawiera : dwa wejścia USB 2.0, wejście na mikrofon i słuchawki typu na wejscie minijack.

2.4. Urządzenia elektroniczne wymagające instalacji sterowników muszą być uprzednio dostarczone do opiekuna danej sali minimum 10 minut przed rozpoczęciem rozgrywek.

· 17 listopad 2019 13:47 · Czytaj więcej · 210 czytań ·


,,Mierzymy wyżej”

„Mierzymy wyżej”

projekt realizowany przez Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych sfinansowany ze środków Fundacji PZU

Projekt ,,Mierzymy wyżej” skierowany jest do uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do liceum o profilu promedycznym w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

W ramach realizowanego projektu przez cały rok szkolny uczniowie będą brać udział w dodatkowych zajęciach z biologii, chemii i fizyki. Zostanie również zorganizowana wycieczka do Warszawy oraz w Góry Świętokrzyskie.


· 14 listopad 2019 15:19 · Czytaj więcej · 114 czytań ·

MZSP pobiegła dla Niepodległej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza MOSiR Krosno, przy współudziale Gminy Krosno byli organizatorami już 23. Biegu Niepodległości, który odbył się w patriotyczny poniedziałek 11.11.2019 r. w Krośnie. W ramach imprezy odbyły się także szóste zawody nordic walking.

Ponad 600 biegaczy i biegaczek w tym Pani wicedyrektor Agnieszka Penar, Pan Profesor Radosław Bloch oraz uczeń Jakub Czekaj, wzięło udział w Biegu Niepodległości. Zmagania zorganizowane były dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku - po 123 latach zaborów. Uczestnicy musieli pokonać 7 km trasę po ulicach Miasta Szkła. Wszyscy, którzy dotarli na metę i ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowy medal.

Wszystkim a zwłaszcza osobom reprezentującym naszą Szkołę GRATULUJEMY!!!!


· 12 listopad 2019 14:15 · Czytaj więcej · 210 czytań ·


Sympozjum w Miejscu Piastowym – Warszawa, Kraków, Lublin, Toruń, Rzeszów…

W dniach 29-30 listopada 2019 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym odbywać się będzie XVII edycja sympozjum naukowego, organizowanego corocznie we współpracy z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu. Temat tegorocznego spotkania brzmi „Koncepcja człowieka podstawą procesu wychowania”. Prelegentami są wykładowcy pięciu wiodących ośrodków akademickich w kraju, wśród nich osoby znane również z przestrzeni medialnej. Każdego dnia spotkania zainaugurowane zostaną uroczystą liturgią pod przewodnictwem Księży Biskupów Archidiecezji Przemyskiej.

Szczegóły poniżej. Prosimy o zarekomendowanie wydarzenia w swoich środowiskach.

ks. Leszek Przybylski
Inspektor ds. Szkolnictwa i Wychowania


· 12 listopad 2019 14:03 · Czytaj więcej · 366 czytań ·

Regulamin Konkursu Fotograficznego pt.: „KOLORY JESIENI"

 1. Przepisy ogólne


  1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego pt.: „KOLORY JESIENI" zwanego dalej Konkursem, jest Michalicki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

  2. Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na piękno przyrody oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii.

  3. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

  4. Wszelkich informacji na temat Konkursu udziela mgr Wojciech Ryń, mgr Justyna Samborska-Madej

  5. ...


· 01 listopad 2019 13:13 · Czytaj więcej · 157 czytań ·


Szkolny konkurs wiedzy o Patronie Szkoły

BŁOGOSŁAWIONY KS. BRONISŁAW MARKIEWICZ
Biografia – Szkolny konkurs wiedzy o Patronie Szkoły

Dom rodzinny

Ksiądz Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r., jako szóste z jedenaściorga dzieci. Na chrzcie świętym otrzymał imiona: Bronisław, Bonawentura. Jego rodzice – Jan i Marianna z Gryzieckich – należeli do ludzi średnio zamożnych i zajmowali się rolnictwem i kupiectwem. Matka wychowywała dzieci i przygotowywała je do twardego życia. Ojciec był bardzo ceniony przez mieszkańców Pruchnika, którzy aż trzykrotnie wybrali go na burmistrza.


· 29 październik 2019 08:07 · Czytaj więcej · 340 czytań ·

Czytamy z Prezydentem RP "Katarynkę Bolesława Prusa"

Akcja Narodowe czytanie polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, następne edycje to :
2014 - Trylogia Henryka Sienkiewicza,
2015 - "Lalka" B. Prusa
2016 - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza
2017 - Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
2018 - to szczególna data - stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - i właśnie powieść "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego została wybrana przez Parę Prezydencką - bo przedstawia wizję wolnej i nowej Ojczyzny w sercach powracających do kraju po tułaczce - Polaków.
2019 - Para Prezydencka - Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda do wspólnego czytania polskiej literatury wybrali aż 8 nowel polskich charakteryzujących się różnymi stylami powstałymi w różnych epokach literackich.
Rozpoczęli czytanie od noweli B. Prusa "Katarynka" - której fragmenty dziś my uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - odpowiadając na apel pary prezydenckiej - kontynuujemy już czwarty rok i dziś zaprezentowaliśmy.
Szanowni goście - zapraszamy do wspólnego czytania.

· 25 październik 2019 10:50 · Czytaj więcej · 158 czytań ·


mLEGITYMACJA

Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych, na podstawie zawartego Porozumienia z Ministrem Cyfryzacji - zaprasza uczniów do skorzystania z programu mLegitymacja. Mobilna mLegitymacja to elektroniczna wersja legitymacji szkolnej będąca nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które identycznie jak legitymacja tradycyjna może być wykorzystywana podczas kontroli biletów czy też stanowić podstawę do otrzymania przysługujących uczniom zniżek. Legitymację o której mowa, może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu.

· 16 październik 2019 19:09 · Czytaj więcej · 753 czytań ·

STYPENDIA 2019/2020 – DODATKOWY NABÓR

SZKOLNICTWO OGÓLNE

Informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w dniu 8 października 2019 r. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru uzupełniającego wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020.


· 09 październik 2019 15:03 · Czytaj więcej · 246 czytań ·

Najnowsze albumy w galerii zdjęć

„To nie jest tylko numer w twoim dzienniku…” – co jeszcze wybrzmiało na tegorocznym sympozjum. RELACJA. MZSP POBIEGŁA DLA NIEPODLEGŁEJ Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020 UCZNIOWE MZSP Z MIEJSCA PIASTOWEGO PIELGRZYMOWALI Z PRUCHNIKA ORLEN Z KLASĄ – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W TECHNIKUM PETROCHEMICZNYM Finał IX Edycji Wojewódzkiego konkursu Perły Techniki Obóz kondycyjno – szkoleniowy klas II – ich Liceum Mundurowo – Administracyjnego w Ośrodku JAWOR. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W MICHALICKIM GIMNAZJUM Św. Andrzej Bobola – finał Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach BEER SZEBA na zakopiańskich szlakach…
Zobacz wszystkie albumy galerii zdjęć

Filmoteka

Zobacz całą filmotekę

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

 • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
  38-430 Miejsce Piastowe
 • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)