Koło Turystyczne

Szkolne Koło Turystyczne jest jedną z propozycji zajęć pozalekcyjnych w MZSP. Propozycje wycieczek są skierowane do całej społeczności szkolnej. Mimo pewnego dystansu do form aktywnego wypoczynku jaki obecnie ma młodzież, udaje się co rok organizować wycieczki o różnym charakterze i specyfice.

Cele koła:

 • poznawanie walorów krajoznawczych i turystycznych regionu
 • poznawanie odrębności krain geograficznych
 • rozwój własnej osobowości przez pogłębianie wiedzy
 • zdobywanie różnych umiejętności i samodzielności w trakcie wycieczek
 • uzupełnianie wiedzy z różnych przedmiotów; geografia, historia, biologia j.polski

Wycieczki integracyjne

Od kilku lat dla klas pierwszych organizowane sa wycieczki integracyjne po trasach Beskidu Niskiego.

Uczniowie klas pierwszych techników przeszli trasę: Rymanów - grzbietem do Klimkówki - drogą kopalnianą do Iwonicza Zdroju. Po drodze zobaczyli Kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża z którym wiąże się wiele legend i opowieści. Nad uzdrowiskiem Iwonicz Zdrój poznali budowę kopalni ropy naftowej i zasady eksploatacji złóż. W uzdrowisku mieli możliwość obejrzenia drewnianej architektury starych sanatoriów i pamiątek po braciach Załuskich - fundatorach uzdrowiska. W trakcie wycieczki przy ognisku wszyscy mieli szansę poznać swoich szkolnych kolegów.


Dla klas Liceum Służb Mundurowych i Administrcji odbyła się wycieczka trasą Operacji Dukielsko - Preszowskiej czyli przez Dolinę Śmierci z Olchowca - Paranie ( z wieżą widokową ) do Wyżnej Pisanej na Słowacji. Uczestnicy mieli okazję do poznania strefy granicznej i zasad oznakowania granicy. Na polach wsi Kapiszowa mogli bezpośrednio zetknąć się z bronią pancerną z II wojny światowej i wejść do niektórych czołgów. Straż graniczna w Barwinku zaprezentowała współczesny sprzęt i wyposażenie. Wycieczkę zakończyło ognisko na malowniczym polu namiotowym w Stasianie.


Pieniny i Tatry

W ramach oferty kierowanej do wszystkich uczniów odbyła się wycieczka górska na terenie Pieni i Tatr. Cel wycieczki, to poznanie różnic geomorfologicznych w dwóch grupach górskich powstałych w czasie fałdowania alpejskiego. Uczestnicy wycieczki weszli na Trzy Korony i Sokolicę trasą najbardziej popularną w Pieninach Właściwych => Przełęcz Osice - Trzy Korony - Sokolica - Szczawnica Drugi dzień to wędrówka po Tatrach => z Brzezin - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Przełęcz Karb pod Kościelcem - Zielony staw Gąsienicowy - Dolina Jaworzynka do Kuźnic. W ramach wycieczki udało się zwiedzić kilka obiektów architektury Skalnego Podhala.

Teraz czekamy na wiosnę i przygotowujemy się do dalszych wędrówek... Plan na najbliższą przyszłość to powołanie Szkolnego Klubu Turystyki Górskiej !!! Pilot i przewodnik Stanisław Buczek.

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

 • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
  38-430 Miejsce Piastowe
 • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)