Liceum Ogólnokształcące Językowo-Biznesowe

Liceum Ogólnokształcące Językowo-Biznesowe

Chcesz podjąć studia ekonomiczne lub językowe na uczelni polskiej lub zagranicznej, pragniesz w przyszłości zostać szefem własnej firmy i kreować swoje życie zawodowe - ten kierunek jest dla Ciebie!
To innowacyjna propozycja skierowana do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania lingwistyczne poprzez łączenie języka używanego w sytuacjach codziennych z językiem biznesu.
Ponadto celem kształcenia na tym kierunku jest wprowadzenie uczniów w realia funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz przygotowanie ich do samodzielnego zrealizowania przedsięwzięcia o charakterze ekonomicznym - od pomysłu poprzez przygotowanie planu, wdrożenie go, aż do analizy efektów.
W ramach kształcenia w klasie o tym kierunku uczniowie mają możliwość:

Na uwagę zasługuje fakt, iż kształcenie językowe odbywa się z wykorzystaniem mobilnych urządzeń komunikacyjnych (e-learning). Atutem szkoły jest także możliwość korzystania
z komfortowych warunków uczenia się języka obcego w nowoczesnych laboratoriach językowych. Nasi uczniowie biorą udział w projektach m.in. „E-twinning” umożliwiającym korespondencję z rówieśnikami z innych krajów. Dzięki temu programowi młodzież miała możliwość wyjazdu do partnerskiej szkoły w ramach wymiany międzynarodowej.


Proponowane rozszerzenia:

Zajęcia dodatkowe:

Przygotuj podanie online

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)