Dnia 12 kwietnia 2012 roku w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w trakcie obchodów DNIA TECHNIKI nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji konkursu pod nazwą PERŁY TECHNIKI dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego z rozdaniem nagród.
Dnia 12 kwietnia 2012 roku w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w trakcie obchodów DNIA TECHNIKI nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji konkursu pod nazwą PERŁY TECHNIKI dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego z rozdaniem nagród.
Konkurs jest pod patronatem dyrektora Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, wielu wspaniałych osób, polskich firm, wydawnictw i przedsiębiorstw, którym leży na sercu rozwój myśli technicznej i wzmacnianie talentów młodych ludzi.
Patronat honorowy konkursu objął Kurator Podkarpacki pan Jacek Wojtas, patronami i sponsorami tego przedsięwzięcia są również:
DEDRA - firma produkująca elektronarzędzia, pan dyrektor Waldemar Łobudzki,
MAJSTER - ogólnopolski miesięcznik, redaktor naczelny pan Tomasz Woyda,
POLIGRAFIKA - ogólnopolski miesięcznik, redaktor naczelna pani Anna Naruszko,
PBS BANK - dyrektor oddziału pani Jolanta Mehal,
VILLA GLASS STUDIO - huta szkła, pan dyrektor Grzegorz Huzik,
HOBBY MODEL - właściciel firmy, pan Zbigniew Zając,
PARTGLASS - huta szkła, pan dyrektor Robert Drybała,
ATOS - właściciele firmy, pani Urszula Bik i Artur Wilk,
BOLEMAR - właściciel firmy, pan Bolesław Zajdel,
AUTO-FIAT - właściciele firmy, panowie Tomasz Penar i Janusz Penar,
KPB - dyrektor naczelny, pan Stanisław Materniak
KORA - spółka cywilna.
DWIE KATEGORIE KONKURSU:
Kategoria: „Poligrafia Sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka”
I miejsce - Inglot Anita - Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
II miejsce - Krzych Magdalena - Horyniec Zdrój, opiekun mgr Nesterak Agata
III miejsce - Szajnar Martin - Łańcut, opiekun mgr Szajnar Barbara
Wyróżnienia otrzymali:
Florek Dominika - Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
Kalawska Honorata - Kalników, opiekun mgr Piękoś Leokadia
Kilar Piotr - Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
Krupa Krzysztof - Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
Litwin Gabriela - Horyniec Zdrój, opiekun mgr Kuchciak Lesław
Szpiech Patryk -Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
Wirkijowski Marcin - Stubno, opiekun mgr Piękoś Leokadia
W tej kategorii uczniowie walczyli o wspaniałe nagrody ufundowane dzięki życzliwości patronów i opiekunów konkursu w tym roku były to:
I miejsce - dysk zewnętrzny - WD Elements Desktop 2 TB Black USB 2.0,
II miejsce - HP LASER JET PRO P1102
III miejsce - dysk zewnętrzny - PQI 2,5" H551 500GB Turbo Boost Czarny
Roczne prenumeraty miesięcznika „POLIGRAFIKA” dla 10 wymienionych finalistów.
Nagrodami były również - puchary, dyplomy, modele, statuetki, galanteria skórzana, książki, zegary, parasolki i wiele cennych upominków.
Kategoria:„Drewno Materiał Użytkowy i Artystyczny”
I miejsce - Korona Mateusz - Krosno, opiekun mgr Pojnar Anna
II miejsce - Szybiak Wiktor - Przemyśl, opiekun mgr Stachowicz Halina
III miejsce - Szczygieł Miłosz - Łańcut, opiekun mgr Szajnar Barbara
Wyróżnienia otrzymali:
Bonar Wiktor - Pustków Osiedle, opiekun mgr Pawełek Beata
Czarnota Nikola - Pustków Osiedle, opiekun mgr Pawełek Beata
Jaszcz Emilia - Pustków Osiedle, opiekun mgr Pawełek Beata
Macierzyński Mateusz - Krosno, opiekun mgr Machnik Magdalena
W tej kategorii uczniowie walczyli o wspaniałe nagrody ufundowane dzięki życzliwości patronów i opiekunów konkursu w tym roku były to:
I miejsce - wyrzynarka do drewna z wałkiem giętkim Dedra Ded 7762
II miejsce - wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Dedra DED 7882B-Li oraz zestaw kluczy płaskich 6 sztuk rozmiary 7-6 do 16-17
oraz
III miejsce - wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Dedra DED 7871B
Roczne prenumeraty miesięcznika „MAJSTER” dla 3 wymienionych laureatów i 4 pakiety numerów archiwalnych miesięcznika.
Nagrodami były również - puchary, dyplomy, modele, statuetki, galanteria skórzana, książki, zegary, parasolki i wiele cennych upominków.
Celem konkursu jest: