Wycieczka do Warszawy w ramach projektu ,,Mierzymy wyżej”
Dodane przez Administrator dnia 07 luty 2020 16:49

Grudzień 2019 r. był dla uczniów kształcących się w liceum o profilu promedycznym MZSP - ciekawy i niezapomniany.

Byli oni uczestnikami 3 – dniowej wycieczki do Warszawy, w ramach ...


Treść rozszerzona

Grudzień 2019 r. był dla uczniów kształcących się w liceum o profilu promedycznym MZSP - ciekawy i niezapomniany.

Byli oni uczestnikami 3 – dniowej wycieczki do Warszawy, w ramach realizowanego w partnerstwie z Fundacją PZU, projektu ,,Mierzymy wyżej”.

W Centrum Nauki Kopernik uczniowie wzięli udział w laboratoriach biologicznych i fizycznych. Pod okiem specjalistów, w kilkuosobowych zespołach, samodzielnie wykonywali interesujące i niesamowite doświadczenia.

Seans w Planetarium, należącym do ścisłej czołówki tego typu obiektów w Europie, dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń. Dzięki innowacyjnej technologii, wszechświat stanął przed nimi otworem, a tajemnice związane z kosmosem, od tej pory nie są już dla nich tak trudne do zrozumienia.

W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - nowoczesnej instytucji kultury, centrum edukacji i platformie dialogu społecznego, promującej nowe standardy obcowania z historią, uczniowie zwiedzili głęboką w swej wymowie, wystawę stałą.

Atrakcją był również Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz zwiedzanie miasta, zapewniające bezpośrednią styczność z polską kulturą i dziedzictwem narodowym.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych wrażeń, emocji i ogromnej wiedzy.