Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych MZSP - To dopiero początek…
Dodane przez Administrator dnia 04 maj 2019 13:59

26 kwietnia 2019 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły ...


Treść rozszerzona

26 kwietnia 2019 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom liceum i technikum. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości – czas refleksji, podsumowań.

Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwszą częścią była msza św. w sanktuarium, podczas której już prawie absolwenci szkoły dziękowali Bogu za czas nauki oraz prosili o światło Ducha św. na czas egzaminów maturalnych. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dyrektor Leszek Przybylski.

Następną częścią był uroczysty apel w auli szkoły. Ks. Dyrektor gratulował absolwentom ich dojrzałości, życzył wiary i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów zawodowych i życiu prywatnym, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym.

W imieniu maturzystów głos zabrała przewodnicząca Samorządu uczniowskiego, która podziękowała dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za opiekę, dobre serce i zdobytą wiedzę. Podkreśliła, że „nie zmarnują tego, czego nauczyli się w tej szkole i dzięki ludziom tu poznanym. Warto cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy”.
Teraz to już tylko matura i egzaminy zawodowe… i życie.

Życzymy powodzenia.