Aktywność i zdrowe żywienie - kluczem do sukcesu – SPOTKANIA Z DIETETYKIEM W MZSP
Dodane przez Administrator dnia 05 luty 2019 19:58
W dniach 5.11.2018r., 3.12.2018 r., i 21.01.2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas promedycznych i językowo-biznesowych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią dietetyk Agatę Krzanowską. Spotkanie zostało zainicjowane przez w-ce dyr. szkoły ks. Pawła Wojakiewicza oraz Annę Kędzior- Sokołowską, która pilotażowała projekt. Uczniowie mogli poznać proste sposoby umożliwiające zmianę nawyków żywieniowych negatywnie wpływających na stan zdrowia.https://www.mzsp.pl/gallery/2018/2018_642_4efdd2f969559e8b1c92e99f32ded48e_thumb.jpg
Treść rozszerzona
W dniach 5.11.2018r., 3.12.2018 r., i 21.01.2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas promedycznych i językowo-biznesowych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią dietetyk Agatę Krzanowską. Spotkanie zostało zainicjowane przez w-ce dyr. szkoły ks. Pawła Wojakiewicza oraz Annę Kędzior- Sokołowską, która pilotażowała projekt. Uczniowie mogli poznać proste sposo-by umożliwiające zmianę nawyków żywieniowych negatywnie wpływających na stan zdrowia.
Pani Agata Krzanowska chętnie dzieliła się swoją wiedzą, tłumacząc i wyjaśniając zasady zdrowego żywienia, szczególnie w młodym wieku. Była otwarta na wszelkie pytania i na wszystkie z nich bardzo dokładnie odpowiedziała pomimo ich dużej ilości. Uczniowie zostali zapewnieni o pomocy ze strony pani dietetyk w razie potrzeby bądź po prostu w przypadku takich zainteresowań.
Wszyscy z ciekawością poznawali fakty dotyczące zdrowej diety oraz aktywnego wypoczynku, te oczywiste, jak i te zaskakujące i dotąd nieznane. Pani dietetyk objaśniła, że żywienie wpływa na każdy aspekt naszego życia (nawet na nasze stopnie i motywację do nauki). Wystarczy naprawdę niewiele, by zmienić wiele :). Każdy moment jest dobry, aby porzucić stare przyzwyczajenia i spró-bować nowych sposobów na spędzenie wolnych chwil lub radzenie sobie z ich brakiem.
Wystarczy dobra organizacja, a znajdziemy czas na to, co potrzebne duchowi i ciału.
Uczniom z klas promedycznych wiedza zdobyta na spotkaniach na pewno przyda się w przyszłości, w czasie studiów lub pracy w służbie zdrowia, lecz zarówno młodzież z kierunku pro-medycznego jak i językowo-bieznesowego z ogromnym zainteresowaniem i aktywnością brała udział w spotkaniach, a zdobytą wiedzę z pewnością przełożą na praktykę. Na warsztatach ucznio-wie otrzymali materiały pozwalające w każdej chwili przypomnieć sobie ważne informacje. Były to przepisy na różnorodne posiłki z prostych składników, których przygotowanie jest łatwe i szybkie, tak, aby każdy sobie poradził i znalazł na to czas. Ich skład jest zbilansowany, posiłek pełnowarto-ściowy, a przygotowała je pani Agata specjalnie dla uczniów. Znajdują się tam także graficzne ilu-stracje dopełniające wiedzę (np. uaktualniona piramida żywienia) oraz krótkie i treściwe teksty przygotowane przez panią dietetyk.
Wszystkie trzy spotkania cechował bogaty przekaz wiedzy, którą warto wykorzystać w co-dziennym życiu.
Dziękujemy bardzo pani Agacie Krzanowskiej za poświęcenie czasu i za to, że zechciała przeprowadzić zajęcia w naszej szkole- Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.
Milena Bień
klasa II LO „D” językowo-biznesowa