Miejsce młodych

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Michalickim Spotkaniu Młodych, które odbyło się w dniach 16-17 czerwca w Miejscu Piastowym z okazji 100-tnej rocznicy śmierci bł. Bronisława Markiewicza. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z różnych stron polski.

Młodzi a także opiekunowie mieli okazję wysłuchać kilku prelekcji, m.in.: Adama Woronowicza (aktor, odtwórca postaci ks. Jerzego Popiełuszko) - Wolność jest w nas, ks. prof. dra hab. Andrzeja Zwolińskiego - Sekret wolności, ks. dra Jana Seremaka CSMA - Z aniołami przed Panem i Krzysztofa Zielskiego (byłego bioenergoterapeuty) - Z niewoli do wolności. Uczestniczyliśmy we mszy św. pod przewodnictwem ks. Adriano Bregolin - wikariusza generalnego Księży Salezjanów. Dzień ten był również ubogacony animacją muzyczną zespołu En Gendi i koncertem zespołu Siewcy Lednicy.

Zwieńczeniem sobotniego spotkania - jeszcze przed meczem Polska-Czechy - była premiera Oratorium Bóg ponad wszystko w RCKP w Krośnie. Organizatorzy zadbali również o stronę gastronomiczną by nie zabrakło sił do modlitwy i zabawy. Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik dziękując organizatorom i tym, którzy uczestniczyli w spotkaniu, zaprosił wszystkich na przyszły rok, by Miejsce Piastowe było miejscem młodych. By tego typu spotkania były okazją do dzielenia się wiarą i doświadczeniem Jezusa w swoim życiu oraz okazją do poczucia wspólnoty.

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)