Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Nowoczesne obiekty w naszym kampusie szkolnym – otwarte.

Nowoczesne obiekty w naszym kampusie szkolnym – otwarte.

05 październik 2021 08:12

facebook twitter
Dnia 13 września 2021 r. w Miejscu Piastowym odbyło się otwarcie Centrum Pracy z Młodzieżą „Michael”, w którym znalazły się pomieszczenia do pracy artystycznej, edukacyjnej i duszpasterskiej z młodymi ludźmi.
Obiekt składa się z nowoczesnej i wielofunkcyjnej sali przeznaczonej na konferencje, rekolekcje i spotkania grup specjalistycznych. Wyposażony jest również w salę kinowo teatralną na 150 osób, która umożliwia zastosowanie najwyższej jakości technologii audiowizualnych i multimedialnych. Zaplecze do tej części obiektu stanowią profesjonalne garderoby oraz mniejsza sala przeznaczona do minikonferencji, prób i spotkań tematycznych. W uroczystości uczestniczyła wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dokonując otwarcia wraz z dyrektorem Centrum Projektów Europejskich dr Leszkiem Bullerem oraz Generałem Michalitów ks. Dariuszem Wilkiem.
Otwarte Centrum przenika się z infrastrukturą szkolną MZSP. Stwarza to możliwość wykorzystania w przyszłości nowoczesnych pomieszczeń do celów dydaktycznych. Jednakże już w wakacje w ramach realizowanych przez Instytucję projektów, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pisania ikon, fotograficznych oraz w trzech seriach warsztatów teatralnych.
Poniżej zdjęcia prac naszych uczniów – uczestników zajęć malarskich, fotograficznych i teatralnych oraz relacja z wydarzenia otwarcia.