mLEGITYMACJA

Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych, na podstawie zawartego Porozumienia z Ministrem Cyfryzacji - zaprasza uczniów do skorzystania z programu mLegitymacja.

Mobilna mLegitymacja to elektroniczna wersja legitymacji szkolnej będąca nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które identycznie jak legitymacja tradycyjna może być wykorzystywana podczas kontroli biletów czy też stanowić podstawę do otrzymania przysługujących uczniom zniżek.

Legitymację o której mowa, może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu.

W mLegitymacj zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w legitymacji tradycyjnej a jej okres ważności jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

Dane z mLegitymacji okazywane są tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko czy wiek posiadacza mLegitymacji oraz sprawdzi jej termin ważności.

W przypadku utraty ważności tradycyjnej legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana. Mobilna mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiast poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji.

W celu uruchomienia mLegitymacji należy:

 • Złożyć w Biurze Projektów MZSP wniosek o wydanie mLegitymacji (do pobrania tutaj lub dostępny w Biurze Projektów MZSP)
 • Wysłać na adres: mlegitymacja.mzsp@gmail.com jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą
 • Pobrać Aplikację mObywatel (instrukcja do pobrania tutaj), potwierdzić regulamin (regulamin do pobrania tutaj)
 • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić mLegitymację na urządzeniu

Z mLegitymacji korzystać mogą uczniowie posiadający telefon z systemem Android (wersja minimum 6.0). Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że mLegitymacja niebawem zostanie dostosowana również do systemu iOS.

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

 • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
  38-430 Miejsce Piastowe
 • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
 • E-mail:
 • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)