Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Klasy promedyczne na szkoleniu dietetycznym…

Klasy promedyczne na szkoleniu dietetycznym…

07 listopad 2018 17:28

facebook twitter

5 listopada 2018 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym uczniowie klas promedycznych wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem klinicznym. Pani Agata Krzanowska w sposób niezwykle ciekawy zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o kondycję własnego organizmu poprzez odpowiedni dobór składników odżywczych.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Zebranym zaprezentowana została piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw materiałów, które ułatwią wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego jadłospisu i jednocześnie pozytywnie wpłynie na ich zdrowie oraz samopoczucie. Proponowana tematyka warsztatów zachęciła zebrane osoby do czynnego udziału w zajęciach. Uczniowie chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nawykami żywieniowymi.

A więc teraz tylko z fast foodów na slow foody!