Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: „O jedno bym Cię prosił, daj mi tej miłości…”

„O jedno bym Cię prosił, daj mi tej miłości…”

12 luty 2018 17:50

facebook twitter

Dzień 26 stycznia 2018 r. był dniem, w którym społeczność Michalickiego Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym spotkała się na uroczystości związanej ze świętem ich Patrona szkoły – błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

Przygotowany spektakl poetycko muzyczny przez młodzież gimnazjalną i licealną oparty został na przemyśleniach Patrona dotyczących uczucia miłości – kierowanego do drugiego człowieka, uczucia, które w życiu ks. Markiewicza odegrało najważniejszą rolę i jak sam ją nazywał miłości wszechogarniającej – przy której:

„Mądrość słowa a nawet życie są niczym”.

W ciekawym montażu powiązano myśli , słowa, sytuacje z życia Patrona dotyczące jego stosunku do bliźniego z niezwykle sugestywną muzyką, piosenkami wykonywanymi „na żywo” przez aktorów spektaklu.

Dobrana poezja, muzyka i niezwykłe przemyślenia księdza stworzyły ciepły klimat, w którym zaprezentowane myśli Patrona, odnoszące się do najpiękniejszego uczucia, jakiego może doświadczyć człowiek – uczucia miłości w różnych jej aspektach – ukazały postać ks. Markiewicza w Jego drodze kapłańskiej ku Bogu, a w służbie drugiemu człowiekowi. Występująca w spektaklu młodzież zaapelowała do swoich kolegów – widzów, by jako spadkobiercy myśli i czynów błogosławionego Patrona, godnie je wcielali w życie, by nie zapominać o wartościach przekazywanych przez ks. Markiewicza.

Widać było po odbiorze, że młodzież i zaproszeni goście : Dyrekcja i grono pedagogiczne ciepło i entuzjastycznie przyjęli spektakl. Młodzi aktorzy musieli bisować a cała „sala śpiewała z nami”.

Dziękując za występ ks. dyr. Paweł Wojakiewicz podkreślił wspaniałe przygotowanie i profesjonalizm młodych adeptów sztuki aktorskiej, podkreślając wkład opiekunów koła teatralnego:
p. Renaty Kmak-Frydrych,
p. Danuty Rabskiej,
p. Marty Guzik.