Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Kolejna nowoczesna maszyna w MZSP

Kolejna nowoczesna maszyna w MZSP

22 luty 2017 19:38

facebook twitter

W ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START" nasza szkoła zostanie doposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, które podniosą jakość kształcenia zawodowego. W grudniu zakupiliśmy nowe narzędzia ręczne i elektronarzędzia do obróbki drewna, które stanowią wyposażenie pracowni zawodowych - Warsztatów Szkolnych.

Właśnie do szkoły przyjechała jedna z pierwszych maszyn - Okleiniarka G220 do wąskich krawędzi Firmy FELDER. Uczniowie Technikum Drzewnego oraz uczniowie kształcący się na kierunku stolarz, będą na niej pracować w ramach zajęć praktycznych. Zależy nam na tym aby nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia zatrudnienia, a obsługa takiej maszyny to kolejna ważna umiejętność, której oczekują przyszli Pracodawcy.

Również na dniach do szkoły zostanie dostarczony stół podciśnieniowy - nowy osprzęt do naszej obrabiarki CNC, wcześniej do maszyny został zamontowany Skaner 3D, który również został zakupiony w ramach Projektu.

Wartość wszystkich zakupów w ramach projektu to kwota 112.000,00 zł. Na kwiecień zaplanowano dostawę wyposażenia pracowni zawodowych - zakupimy spawarkę do światłowodów i osprzęt niezbędny do budowy sieci światłowodowej.

Szkoła stawia na profesjonalistów, dlatego w każdym kierunku rozwijana jest baza szkolna w której mogą zdobywać doświadczenie nasi uczniowie.

Symboliczne wiązanie pasa i przekazanie certyfikatu
Symboliczne wiązanie pasa i przekazanie certyfikatu