Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Dzień Ratownictwa Medycznego w Krośnie

Dzień Ratownictwa Medycznego w Krośnie

10 listopad 2015 21:31

facebook twitter
Dzień Ratownictwa Medycznego w Krośnie

W piątek 16 października 2015r. Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie obchodziło Dzień Państwowego Ratownictwa Medycznego . Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszej Szkoły. W drogę ruszył, więc zastęp naszych wspaniałych ratowników, kształcących się na kierunku Promedycznym :) Na placu Pogotowia Ratunkowego mogliśmy uczestniczyć w nietuzinkowym wydarzeniu, gdzie pokazano nam tajniki pracy ratowników medycznych i ich zaplecza transportowo-technicznego. Zaprezentowano nam także system Państwowego Ratownictwa Medycznego w powiecie krośnieńskim oraz pracę dyspozytorni medycznej.

Po części oficjalnej obserwowaliśmy ratowników medycznych, którzy wspólnie z uczniami przeprowadzili bardzo ciekawy pokaz akcji ratowniczej. Potem udaliśmy się do pomieszczeń, gdzie odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy także wczuć się w rolę medyków wsiadając do karetek. Byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości wspólnego świętowania z Krośnieńskimi Ratownikami Medycznymi. Z podziwem obserwowaliśmy ich ciężką, ale satysfakcjonującą pracę.
Marzena