Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Biesiada Fizyczna - Fizyka na scenie

Biesiada Fizyczna - Fizyka na scenie

11 czerwiec 2009 12:06

facebook twitter

25 III 2009 odbyła się w naszej szkole BIESIADA FIZYCZNA pt: „Fizyka na scenie”. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie z 9 okolicznych gimnazjów.

Była to niekonwencjonalna lekcja fizyki z wykorzystaniem inscenizacji, gier dydaktycznych i ciekawych doświadczeń. Najwięcej emocji wzbudził „Sąd nad promieniotwórczością” – inscenizacją w której uczniowie przedstawili argumenty za i przeciw praktycznemu wykorzystaniu energii jądrowej.

Odbył się też casting na najciekawszy i najprzyjaźniejszy nam ziemianom obiekt astronomiczny. Zwyciężyło oczywiście słońce. Nasza szkolna grupa pantomimiczna pokazała różnorodność sił w przyrodzie i swoją wersję widzenia Świata w ujęciu fizyki klasycznej i kwantowej.

Najciekawsze były jednak doświadczenia. Uczniowie badali własności ciał w niskich temperaturach, niezwykłą równowagę ciał, zjawiska w próżni i wiele innych zjawisk fizycznych.

W trakcie trwania biesiady nie obyło się bez powtórki wiadomości fizyki. Nasi goście odgadywali hasła z kategorii: prawo fizyczne, zjawisko fizyczne i wielkość fizyczna.

Podsumowaniem biesiady był wspólny projekt naszych uczniów i gimnazjalistów polegający na wykonaniu plakatu ilustrującego najwybitniejszych fizyków i opisie ich dzieł.