witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualnosci_szkola


Menu główneRekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Pracowników Administracji

Podziękowanie

Pierwszy dzień wiosny w MZSP…

W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Michalickim Gimnazjum w Miejscu Piastowym 21 marca 2017 r. został zorganizowany Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie pokazali, że to szczególne święto można miło spędzić w szkole i niekoniecznie trzeba iść na wagary.
W radosnych nastrojach młodzież „wyszła z ławek”, by bawić się wspólnie ze swoimi nauczycielami. Zgodnie z tradycją szkoły dzień ten przebiegł pod hasłem „Dnia Samorządu Uczniowskiego”...

Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin

W dniu 18 marca 2017 r. w Krośnie odbyła się Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin. Jest to cykl zawodów rozgrywanych w miastach województwa podkarpackiego mający na celu propagowanie karate wśród dzieci i młodzieży.

Ideą tego przedsięwzięcia jest danie możliwości startu zawodnikom z małym stażem treningowym i wzbudzenia w nich ducha rywalizacji poprzez rywalizacje na poziomie odpowiednim do ich stopnia wyszkolenia.

W zawodach naszą szkołę reprezentował Eryk Ginda uczeń kl I LOC który zdobył II miejsce w kategorii kumie.

MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!

6 marca 2017 r. uczniowie klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wzięli udział w XXV Ogólnopolskim Memoriale Strzeleckim im. Jana Barana który odbył się w Krośnie.

Dwadzieścia pięć lat temu po raz pierwszy odbył się Memoriał strzelecki dla uczczenia pamięci zmarłego Jana Barana, znanego w Krośnie i regionie wychowawcy oraz działacza sportowego. Całe swoje życie poświęcił on pracy z młodzieżą szkolną.

Prawie 300 zawodników na strzelnicach sportowych rywalizowało w różnych konkurencjach strzeleckich, w wielu kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy I miejsce. Kilka razy zawodnicy naszej szkoły stawali na podium w kategorii indywidualnej. Naszym zawodniczkom oraz ich opiekunowi składamy gratulacje!!!

MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!
MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!
MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!
MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!
MZSP znowu najlepsze!!! Nasi strzelcy zajęli I miejsce!!!

PROMOCJA RUSZYŁA…

Promocja szkoły ruszyła pełną parą. Nasi uczniowie biorą udział targach edukacyjnych w wielu miejscowościach. Oprócz tego reprezentanci naszej szkoły zachęcają do nauki w naszej placówce w pobliskich gimnazjach. Jesteśmy przekonani, że dzięki bogatej ofercie naszej szkoły, doskonale przygotowanej prezentacji oraz oczywiście urokowi osobistemu naszych reprezentantów, w tym roku nasza szkoła wzorem ubiegłego roku pobije rekordową ilość zgłaszających się kandydatów. Przy współudziale naszych najlepszych grafików powstaje nowy projekt kampanii reklamowej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w promocje serdecznie dziękujemy.

PROMOCJA RUSZYŁA…
PROMOCJA RUSZYŁA…
PROMOCJA RUSZYŁA…
PROMOCJA RUSZYŁA…
PROMOCJA RUSZYŁA…

Mistrzostwa Makroregionu

W dniu 12 marca 2017 r. w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu w Karate Kyokushinkai. W Mistrzostwach naszą szkołę reprezentowało dwie zawodniczki:
Anna Bartman w kategorii kumite zdobyła III miejsce.
Weronika Bartman w kategorii kumite seniorek zdobyła V miejsce.
Gratulujemy.
Mistrzostwa Makroregionu w Karate Kyokushinkai 2017
Mistrzostwa Makroregionu w Karate Kyokushinkai 2017

Mundurówki na koncercie wojskowym w filharmonii

13 marca 2017 r. delegacje klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym uczestniczyły w uroczystościach związanych z nadaniem imienia płk Łukasza Cieplińskiego nowemu rodzajowi sił zbrojnych na Podkarpaciu. Spotkaniu w filharmonii rzeszowskiej towarzyszył koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który wystąpił ze specjalnym programem artystycznym.

„ Mamy patrona, który walczył o wolną Polskę, działając w trudnej rzeczywistości. Chcemy brać z niego przykład i kierowa się jego zasadami także w naszym działaniu” – mówi płk Arkadiusz Mikołajczyk, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wraz z patronem 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej przejęła tradycje miejscowego podokręgu i inspektoratów AK oraz okręgu i rejonów WiN. Niebawem otrzyma także sztandar. Swoim zasięgiem brygada obejmuje jednostki w Rzeszowie, Nisku, Jarosławiu, Dębicy i Sanoku.

Podczas tego wydarzenia ks. Dyrektor Leszek Przybylski odebrał z rąk Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pamiątkowy pater, który był wyrazem wdzięczności za współpracę w tworzeniu fundamentu pod przyszłe jednostki nowych sił zbrojnych.

"ZATRZYMAJ SIĘ" - Internetowe rekolekcje wielkopostne

Serdecznie zapraszamy na drugą serię rekolekcji internetowych - "ZATRZYMAJ SIĘ". Już od 1 marca, przez cały Wielki Post, codziennie nowy filmik z rozważaniem do ewangelii. Zapraszamy do substrybcji naszego konału YouTube, aby być na bieżąco.
Dziś rozważania prowadzi ks. Paweł Wojakiewicz CSMA


ŚRODA POPIELCOWA W SZKOLE

Dzień 1 marca, dzień zwyczajny i niezwyczajny, bo w tym dniu do szkoły przyszliśmy w wielkopostnym nastroju i podczas Eucharystii, którą sprawował w naszej intencji ks. Dyrektor Leszek Przybylski, zostaliśmy posypani popiołem. Każdy z nas mógł usłyszeć „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię - mocne słowa.

Zaczął się dla nas trudny czas - Wielki Post, bez wiary, to można ten czas zmarnować i przeżyć go, tak jak każdy inny. My jednak chcemy zastanowić się nad sobą, przemyśleć wiele rzeczy, zrobiliśmy wielkopostne postanowienia i do przodu, Panie wspomagaj nas, z Tobą wszystko jest możliwe ...

ŚRODA POPIELCOWA W SZKOLE
ŚRODA POPIELCOWA W SZKOLE

Kolejna nowoczesna maszyna w MZSP

W ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START" nasza szkoła zostanie doposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, które podniosą jakość kształcenia zawodowego. W grudniu zakupiliśmy nowe narzędzia ręczne i elektronarzędzia do obróbki drewna, które stanowią wyposażenie pracowni zawodowych - Warsztatów Szkolnych.

Właśnie do szkoły przyjechała jedna z pierwszych maszyn - Okleiniarka G220 do wąskich krawędzi Firmy FELDER. Uczniowie Technikum Drzewnego oraz uczniowie kształcący się na kierunku stolarz, będą na niej pracować w ramach zajęć praktycznych. Zależy nam na tym aby nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia zatrudnienia, a obsługa takiej maszyny to kolejna ważna umiejętność, której oczekują przyszli Pracodawcy.

Również na dniach do szkoły zostanie dostarczony stół podciśnieniowy - nowy osprzęt do naszej obrabiarki CNC, wcześniej do maszyny został zamontowany Skaner 3D, który również został zakupiony w ramach Projektu.

Wartość wszystkich zakupów w ramach projektu to kwota 112.000,00 zł. Na kwiecień zaplanowano dostawę wyposażenia pracowni zawodowych - zakupimy spawarkę do światłowodów i osprzęt niezbędny do budowy sieci światłowodowej.

Szkoła stawia na profesjonalistów, dlatego w każdym kierunku rozwijana jest baza szkolna w której mogą zdobywać doświadczenie nasi uczniowie.

Symboliczne wiązanie pasa i przekazanie certyfikatu
Symboliczne wiązanie pasa i przekazanie certyfikatu