witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualnosci_szkola


Dzień wojskowy

W Miejscu Piastowym boiska coraz bliżej

Od kilku miesięcy w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu piastowym realizowana jest budowa nowego kompleksu sportowego. W pierwszym etapie oddano do użytku dwie profesjonalne sale do ćwiczeń fitness i zumby. Otwarto również specjalnie przygotowane pomieszczenie do zajęć walki wręcz i samoobrony. W okresie wiosennym finalizowane są prace przy zespole nowych boisk oraz stanowisk do uprawiania różnych dyscyplin lekkoatletyki z bieżnią i skocznią włącznie. Inwestycja ta pozwoli zaliczyć Michalicki Zespół Szkół do grona najlepiej wyposażonych placówek szkolnych pod względem bazy sportowej w naszym rejonie.

Olimpiada sportowa im. bpa Jana Chrapka

Matura z informatyki

Uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego z informatyki rozszerzonej proszeni są o zgłoszenie się w dniu 9 maja 2017 r. o godz. 14.00 w sali P1 i P2 celem sprawdzenia i odebrania stanowisk egzaminacyjnych.

Byliśmy w Toruniu…

W dniach 28-30 kwietnia 2017 uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół wraz z ks. Marcinem Gieradą uczestniczyli w spotkaniu młodzieży michalickiej w Toruniu. Prócz chwil skupienia i modlitwy nie zabrakło ciekawych konferencji, wyprawy statkiem oraz innych atrakcji.

25-lecie Święceń Kapłańskich Księdza Dyrektora Leszka Przybylskiego

1 maja 2017 r. nasz ks. Dyrektor Leszek Przybylski obchodzi srebrny jubileusz świeceń kapłańskich.
Na tę okoliczność 28 kwietnia 2017 r. przedstawiciele społeczności naszej szkoły oraz władz lokalnych składali Dyrektorowi szczere, pełne radości życzenia. Nie obyło się bez pięknych słów, wzruszeń oraz wielu kwiatów.
Z okazji wspaniałego Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa życzymy Tobie, Drogi Księże Dyrektorze, prawdziwie duchowego przeżycia Jubileuszu, aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Tobie moc przemiany ludzkich serc, niech pozostanie w Twoich kapłańskich dłoniach. Dziękujemy za trud i poświęcenie wkładane w prowadzenie szkoły i troskę o wychowanie i życie religijne naszej młodzieży.
Społeczność szkolna

To dopiero początek… - Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych MZSP

28 kwietnia 2017r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom liceum i technikum.


Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości – czas refleksji, podsumowań.


Kolejne sukcesy sportowe MZSP

W dniu 3 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyła się Powiatowa Licealiada w drużynowych biegach przełajowych. Uczestniczyła w niej młodzież Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

W kategorii dziewcząt uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu a chłopcy wywalczyli drugie miejsce. Oba zespoły awansowały do zawodów rejonowych, które miały miejsce na obiektach MOSiR w Krośnie w dniu 6 kwietnia 2017 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH 2016/2017

Dzień: 28 kwietnia 2017 r. (piątek)

  • godz. 9.30 – msza św. w Sanktuarium, rozdanie wyróżnień,
  • godz. 10.30 – cześć artystyczna, rozdanie świadectw,
  • godz. 11.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach (sale wg planu lekcji).

W uroczystości biorą udział wychowawcy klas maturalnych oraz nauczyciele wolni od zajęć dydaktycznych. Pozostała społeczność szkoły uczy się wg planu zajęć.

Zapraszamy

Pielgrzymka Maturzystów

XI Kongres nauczycieli i wychowawców