witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualnosci_szkola


PILNE !!!

Poniżej publikujemy listy kandydatów zakwalifikowanych do wszystkich typów liceum, technikum i szkoły branżowej Michalickigo Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych !!!

Potwierdzeniem przyjęcia do szkoły jest dostarczenie oryginału świadectwa gimnazjalnego i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, stanowiącego własność ucznia, które powinno być wydane w każdej szkole na jego żądanie.

Dyrekcja

Zobacz listy kandydatów zakwalifikowanych do MZSP

Czas pracy komisji Rekrutacyjnej od 30 czerwca do 7 lipca 2017r.:

  • 30.06.2017 r. (Piątek) od 800 do 1500
  • od 3.07 - 7.07 (Poniedziałek - Piątek) od 900 do 1300

Rekordowy nabór i nowe przestrzenie w MZSP

Jeszcze parę chwil i czas wakacji dobiegnie końca. W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym naukę w klasach pierwszych rozpocznie rekordowa liczba uczniów. 216 –u pierwszoklasistów oraz pozostali podopieczni od samego początku będą mogli skorzystać z nowo otwartej bazy sportowej ale również z nowoczesnych pracowni informatycznych...

Termomodernizacja zaplecza socjalno–szatniowego sal sportowych

W ostatnich dniach przystąpiliśmy do realizacji kolejnej inwestycji pn. „Wykonanie prac termomodernizacyjnych budynku zaplecza socjalno–szatniowego sal sportowych i boisk Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym”.
Naszym celem jest wykonanie docieplenia budynku do poziomu wymagań energetycznych dla...

Wykaz podręczników do pierwszej klasy

Wykaz podręczników do pierwszej klasy liceum i technikum na rok szkolny 2017/2018Czytaj więcej

Szkoły mundurowe z certyfikatem MON

Program pilotażowy Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych ma na celu wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego. Dotychczasowe specjalistyczne formy kształcenia w tych szkołach odbywały się w oparciu o programy autorskie, czego efektem był różny poziom otrzymanej wiedzy wojskowej i podstawowego przygotowania do potencjalnej służby wojskowej wśród absolwentów tych klas.

Sprawdź, które szkoły biorą udział w programie lub czytaj więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Piątek 23 czerwca 2017r. dla uczniów całej Polski w tym również Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Michalickiego Gimnazjum był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani z uśmiechami na twarzy rozświetlili szkolne mury swoją obecnością.
Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego rozpoczęła msza św. w Sanktuarium, której przewodniczył oraz piękne słowa kazania wygłosił Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk. Wspaniała asysta ministrantów, pięknie odczytane teksty liturgiczne oraz wokal i akompaniament szkolnego Zespołu „Angel” pod przewodnictwem p. Pawła Gościńskiego rozświetliły to wydarzenie...

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W MŁODZIEŻOWEJ GRUPIE BEER – SZEBA.

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wśród wielu pozaszkolnych działań od 5 –u lat prowadzi wtorkowe spotkania w internacie. W każdy wtorek kilkanaście osób spotyka się by porozmawiać, pomodlić się, gdzieś wyjechać… po prostu spędzić ze sobą czas. W czasie swojego trwania grupa zdążyła wybrać swoja nazwę – BEER – SZEBA.
22 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych odbyło się spotkanie przy ...

MZSP… ZNOWU MISTRZEM

XIII OLIMPIADA SPORTOWA IM BP. JANA CHRAPKA

W dniach 16-17 czerwca 2017 r. w Miejscu Piastowym odbyła się XIII olimpiada pucharu bpa. Jana Chrapka. Mimo, że Olimpiada ma już swoją tradycję, to na ziemi Miejsteckiej odbyła się po raz pierwszy.
Celem Olimpiady jest doświadczenie wspólnoty o charakterze sportowo...

OBÓZ KONDYCYJNO – SZKOLENIOWY KLAS I LICEUM MUNDUROWO – ADMINISTRACYJNEGO W KOSZALINIE.

W dniach 09.06 – 14.06.2017 roku uczniowie MZSP w Miejscu Piastowym przebywali na obozie kondycyjnym– szkoleniowo w Koszalinie.
Po raz pierwszy adepci naszej szkoły w tak szerokim stopniu mogli korzystać z wiedzy instruktorów oraz bazy szkoleniowej Centralnego Ośrodka szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Zajęcia prowadzone przez kadrę dydaktyczną ...

Ogłoszenie Komisji Naboru

Drodzy Gimnazjaliści i ich Rodzice


Trwa czas składania podań przez kandydatów do naszej szkoły.

Już od 23 czerwca w naszym Zespole pracować będzie Komisja przyjmująca potrzebne dokumenty tj. świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz inne.


Oczekujemy na Państwa już 23 czerwca w piątek od godziny 8.00. Dokumenty można dostarczać również w sobotę 24 czerwca od godz. 8.00 do godz. 13.00. Od poniedziałku 26 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00 w dalszym ciągu zapraszamy ubiegających się o przyjęcie do szkoły.


Dokumenty przyjmujemy do 5 lipca 2017 r.


O terminie ogłoszenia wyników naboru Kandydaci lub ich Rodzice zostaną poinformowani przy składaniu dokumentów.


Dyrekcja


Podpisali umowy - wyjadą na staż


Uczniowie Techników Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym podpisali umowy o staż zawodowy w Irlandii.
Staże zostaną zrealizowane w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe dla młodych zawodowców”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Na staż do Irlandii do Dublina wyjedzie 7 uczniów i 13 tegorocznych absolwentów. Celem realizacji staży jest ...