witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualnosci_szkola


Jesienne biegi w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 04.10.2017 r. w ZS Iwonicz  przeprowadzono Powiatową Licealiadę w sztafetowych biegach przełajowych z udziałem młodzieży naszej szkoły. Zarówno drużyna dziewcząt,  jak i chłopców zajęły II miejsca premiowane awansem do wyższego szczebla rozgrywek.
W zawodach rejonowych rozegranych w dniu 09.10.2017 na obiektach sportowych PWSZ w Krośnie, po zaciętej rywalizacji , sztafeta dziewcząt dobiegła na III miejscu a drużyna chłopców na V miejscu.

Skład sztafety dziewcząt:

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI

  • Wycieczki 2-dniowej szkoleniowej do zakładu produkcyjnego zajmującego               się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci kabli miedzianych                  i światłowodów z zakresu technologii sieciowych, okablowania i CISCO

zakończony uzyskaniem certyfikatu

   ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA  W RAMACH PROJEKTU

 „MŁODZI  ZAWODOWCY  NA  START” 

„Wojenne wyprawy” – Paintball MZSP

26 września 2017r. nasi uczniowie klasy 1LOc mundurowej udali się na wycieczkę integracyjną na paintball do Rymanowa Zdroju. Opiekunami był wychowawca klasy Pan Piotr Ciupiński, oraz Pan Zenon Łukaszewski.

Po wspólnej grze nauczyciele wraz z uczniami rozpalili ognisko i miło spędzili czas, po czym wrócili do szkoły do codziennych zajęć.

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Informuję, iż rozstrzygnięto postępowanie na:

zorganizowanie kursu/szkolenia z zakresu technika druku offsetowego w ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START ”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020, Działanie 9.4 Poprawa edukacji i kompetencji w regionie

prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Informuję, iż rozstrzygnięto postępowanie na:

zorganizowanie 2-dniowej wycieczki szkoleniowej do zakładu produkcyjnego zajmującego się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci kabli miedzianych i światłowodów z zakresu technologii sieciowych, okablowania i CISCO dla uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym w ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START ”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020,
Działanie 9.4 Poprawa edukacji i kompetencji w regionie

prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

Fascynujące widowisko: Narodowe Czytanie „Wesela” w MZSP

W ślad za Prezydentem Andrzejem Dudą, który zainaugurował w Warszawie Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, nasza szkoła również dołączyła do tej szczytnej inicjatywy.
5 października 2017 r. w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się piękna inscenizacja połączona z czytaniem „Wesela”. Uczniowie należący do koła teatralnego pod opieką p. R. Kmak - Frydrych, p. D. Rabskiej oraz p. M. Guzik w pięknych strojach odczytywali fragmenty wspaniałego dzieła należącego do klasyki literatury polskiej.

Jaką książkę wybierasz?

Lubisz dreszczyk emocji, uczucie napięcia i zagadkę, która rozwiązuje się dopiero w zakończeniu książki? – czekają na Ciebie kryminały, thrillery psychologiczne.
A może jesteś romantyczna/romantyczny, lubisz lekkie powieści o miłości, piękne postacie, szczęśliwe zakończenia? – Mamy to!

Szkolne Warsztaty – pięknieją – STOLARNIA.MZSP.PL

Warsztaty szkolne cieszą się długoletnią tradycją. Szkoła nieustanie podnosi poziom kształcenia praktycznego doposażając park maszyn stolarskich.
W ostatnich dniach zostały zakupione nowe stroje dla uczniów technikum drzewnego, którzy odbywają praktyki w szkolnych warsztatach. Po raz pierwszy odzież jest zunifikowana oraz posiada naszyte jednolite oznaczenia przynależności do ...

Demokracja w MZSP - Wybory Samorządu Szkolnego 2017/2018

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, obyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie to poprzedziła prezentacja kandydatów. Każdy z osób ubiegających się o miejsce w SU miał okazję, by skierować parę słów do uczniów. Oczywiście kandydaci zaprezentowali się również przed Dyrekcją szkoły.
Opiekunowie samorządu: p. Agnieszka Penar, p. Monika Kucia oraz p. Piotr Ciupiński zadbali, by wybory ...

Książkowe rewolucje w naszej szkole.

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
W ramach tego programu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie na upowszechnianie i promocje czytelnictwa przekazało nam dotację w kwocie 12.000,00 na zakup nowości wydawniczych i ulubionych książek młodzieży ...