witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualności


Jesienne biegi w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 04.10.2017 r. w ZS Iwonicz  przeprowadzono Powiatową Licealiadę w sztafetowych biegach przełajowych z udziałem młodzieży naszej szkoły. Zarówno drużyna dziewcząt,  jak i chłopców zajęły II miejsca premiowane awansem do wyższego szczebla rozgrywek.
W zawodach rejonowych rozegranych w dniu 09.10.2017 na obiektach sportowych PWSZ w Krośnie, po zaciętej rywalizacji , sztafeta dziewcząt dobiegła na III miejscu a drużyna chłopców na V miejscu.

Skład sztafety dziewcząt:

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI

  • Wycieczki 2-dniowej szkoleniowej do zakładu produkcyjnego zajmującego               się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci kabli miedzianych                  i światłowodów z zakresu technologii sieciowych, okablowania i CISCO

zakończony uzyskaniem certyfikatu

   ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA  W RAMACH PROJEKTU

 „MŁODZI  ZAWODOWCY  NA  START” 

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI

  • Kurs/szkolenie z zakresu techniki druku offsetowego

zakończony uzyskaniem certyfikatu

   ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA  W RAMACH PROJEKTU

 „MŁODZI  ZAWODOWCY  NA  START” 

„Wojenne wyprawy” – Paintball MZSP

26 września 2017r. nasi uczniowie klasy 1LOc mundurowej udali się na wycieczkę integracyjną na paintball do Rymanowa Zdroju. Opiekunami był wychowawca klasy Pan Piotr Ciupiński, oraz Pan Zenon Łukaszewski.

Po wspólnej grze nauczyciele wraz z uczniami rozpalili ognisko i miło spędzili czas, po czym wrócili do szkoły do codziennych zajęć.

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Informuję, iż rozstrzygnięto postępowanie na:

zorganizowanie kursu/szkolenia z zakresu technika druku offsetowego w ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START ”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020, Działanie 9.4 Poprawa edukacji i kompetencji w regionie

prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Informuję, iż rozstrzygnięto postępowanie na:

zorganizowanie 2-dniowej wycieczki szkoleniowej do zakładu produkcyjnego zajmującego się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci kabli miedzianych i światłowodów z zakresu technologii sieciowych, okablowania i CISCO dla uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym w ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START ”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020,
Działanie 9.4 Poprawa edukacji i kompetencji w regionie

prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

„Internatowe Otrzęsiny” klas pierwszych 2017/18

5 października 2017 roku w Internacie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności internackiej.
Podczas wieczoru odbyło się dziewięć konkurencji, które miały sprawdzić umiejętności pierwszoklasistów. Młodzież zaprezentowała się fantastycznie.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników nastąpiło wręczenie nagrody dla najlepszej drużyny. Słowa podziękowania na zakończenie przemiłego spotkania skierował ks. Dyrektor Leszek Przybylski.

Fascynujące widowisko: Narodowe Czytanie „Wesela” w MZSP

W ślad za Prezydentem Andrzejem Dudą, który zainaugurował w Warszawie Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, nasza szkoła również dołączyła do tej szczytnej inicjatywy.
5 października 2017 r. w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się piękna inscenizacja połączona z czytaniem „Wesela”. Uczniowie należący do koła teatralnego pod opieką p. R. Kmak - Frydrych, p. D. Rabskiej oraz p. M. Guzik w pięknych strojach odczytywali fragmenty wspaniałego dzieła należącego do klasyki literatury polskiej.

Jaką książkę wybierasz?

Lubisz dreszczyk emocji, uczucie napięcia i zagadkę, która rozwiązuje się dopiero w zakończeniu książki? – czekają na Ciebie kryminały, thrillery psychologiczne.
A może jesteś romantyczna/romantyczny, lubisz lekkie powieści o miłości, piękne postacie, szczęśliwe zakończenia? – Mamy to!

XVIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - Obowiązująca literatura do etapu pierwszego

Mariusz Krzysztofiński
Abp Ignacy Tokarczuk (1918 – 2012), człowiek, kapłan, patriota

Dzieciństwo, młodość
Arcybiskup Ignacy Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 r. w Łubiankach Wyższych koło Zbaraża w rodzinie zamożnego gospodarza Szymona i Marii z domu Junka. Rodzina przyszłego metropolity przemyskiego od kilku pokoleń zamieszkiwała Łubianki Wyższe trudniąc się rolnictwem. W miejscowości tej Polacy (katolicy obrządku łacińskiego) stanowili zdecydowaną mniejszość (około 10 – 15 %) ustępując liczebnością Ukraińcom